بازارچه خیریه با حضور ٦٠ سمن در شهر تهران

sfs-704x704نخستین بازارچه بزرگ شبکه همیاری، با مشارکت 60 سازمان مردم نهاد شهرتهران، معاونت فرهنگی اجتماعی مترو تهران و موسسه نیکوکاری رعدالغدیر به مدت سه روز در زیرگذرچهارراه ولیعصر(عج) پذیرای شهروندان تهرانی بود. شبکه همیاری که فعالیت‌های خود را از یک سال پیش آغاز نموده متشکل از انجمن‌ها، موسسات و سازمان‌های مردم‌نهادی است که در حوزه‌های مختلف اجتماعی و حمایتی از قبیل سلامت(سرطان، بیماری‌های قلبی، ایدز، افراد دارای معلولیت و…) و آسیب‌دیدگان اجتماعی(کودکان کار، زنان سرپرست خانوار، زنان بد یا بی‌سرپرست، معتادان، افراد بی‌خانمان و …) در محدوده ی شهر تهران فعال هستند.
شبکه “همیاری” بر آن است تا با افزایش سطح آگاهی و دغدغه اجتماعی شهروندان، مسئولیت آنان را نسبت به یکدیگر و شهری که در آن زندگی می کنند یادآور شود. در بازارچه بزرگ همیاری برای شهروندان تهرانی فرصتی فراهم شد تا ضمن آشنایی با موسسات مردم‌نهاد شهرشان، با خدمات و توانمندی‌های اعضای این سازمان‌ها و شیوه همیاری و همکاری داوطلبانه با آنان آشنا شوند.
شاید وقت آن شده ابرهای بی تفاوتی که بر شهر ما سایه افکنده پراکنده شود و حس همدلی و همیاری موجی تازه در روح خسته ی این شهر بدمد. از این رو بازدید مسئولان عالی رتبه شهر و استقبال پر شور و مثال زدنی شهروندان از بازارچه همیاری و موج عظیم همدلی آن هم زیر زمین، خاطره ای نیست که به این زودی ها فراموش بشود.
منبع: سایت کانون معلولان محله، 8 خرداد 1394

1 پاسخ دادن
  1. رضا
    رضا می گوید:

    شاد ماندن به هنگامي كه انسان درگير و دار كارهاي ملال آور و پُر مسئوليت است، هنرِ كوچكي نيست.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.