آقای قربعلی در دفتر فرهنگ معلولین

یداله قربعلی در دفتر فرهنگ معلولین

ghorbali۱
روز دوشنبه ۱۸ خردادماه ۱۳۹۴ آقای یداله قرب‌علی نابینای مطلق دبیر زبان انگلیسی در استخدام اداره آموزش و پرورش اصفهان با مسافرت به قم مهمان دفتر فرهنگ معلولین بود.
ایشان علاوه بر شغل معلمی، سال‌ها است در امور نابینایان فعال است و به عنوان کارشناس معلولین مشهور می‌باشد. دفتر در شرایط و در موارد خاص با ایشان رایزنی و مشاوره داشته است. از روز افتتاح مرکز همراه با هیئت اصفهان یعنی آقای سمیعی و دیگران تشریف آوردند و در مراسم افتتاح حضور داشت و تاکنون در همه شرایط پشتیبان این دفتر بوده است. زیرا این دفتر از خود عزیزان روشندل و سایر معلولین است و متعلق به آنان می‌باشد.
۲
در چند زمینه با ایشان گفتگو شد. اولاً مروری بر آثار دفتر و بررسی قوت‌ها و ضعف‌ها داشتیم. ایشان پیشنهاد داشت برای نیاز روشندلان در زمینه قرآن، قرآن ترجمه یک جلدی همراه با شرح و توضیح مختصر است و لازم است چنین اثری گویا شود.
بحث دوم درباره شبکه موبایلی استانی روشندلان و دیگر معلولین بود. جامعه معلولین دچار افتراق و تشتت است و تفاهم لازم را ندارند لذا در شرایط حساس نمی‌توانند تصمیم‌سازی نمایند. مطلوب است معلولین هر استان شبکه‌ای در نرم افزارهای موجود در موبایل‌ها داشته باشند و با هم روزانه گفتگو نمایند. یک موضوع را به اشتراک بگذارند و درباره آنها اظهارنظر نمایند. این شبکه‌ها در ایجاد اتحاد و یکدلی و همدلی تأثیر بسیار خواهد داشت. قرار شد ایشان در این باره فکر کند و نظرش را اعلام کند. نظر ما این است که ایشان مدیر شبکه اصفهان باشد.
۳
بحث سوم درباره جمع‌آوری اطلاعات نخبگان نابینا در زمینه شعر و ادب است. یعنی روشندلانی که شعر یا نظر یا اثر ادبی دارند، زندگی و آثار آنها جمع‌آوری و برای دفتر ارسال شود تا یک جلد در این زمینه منتشر کنیم. این کار را پذیرفت و قرار شد ایشان کار را شروع کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *