فیلم مستند تاریخ ناشنوایان آمریکا

فیلم مستند تاریخ ناشنوایان آمریکا با عنوان “از طریق چشمان ناشنوا”

throughdeafeyesبا توجهی که پژوهشگران غربی نسبت به تاریخ ناشنوایان دارند ، آثار جالب زیادی بوجود آمدند که موضوع و عنوان و شکل و بحث و محتوای آن درباره تاریخ خود ناشنوایان می باشد. کشورهای آمریکا و انگلستان از جمله کشورهای پیشرو در دنیا شناخته می شوند که در مورد تاریخ ناشنوایان خودشان حرفهای زیادی برای بازگو را دارند.
اینجانب روزبه قهرمان جهت تدریس تاریخ ناشنوایان به دانشجویان دانشگاه خودم از مواد آموزشی مختلف استفاده می کنم تا درس به ظاهر خشک ” تاریخ ” را به صورت شیرین و جذاب و آموزنده در اختیار دانشجویان بگذارم. یکی از آنان ، همین فیلم مستند تاریخ ناشنوایان آمریکا ” از طریق چشمان ناشنوا ” است که به سال 2007 میلادی (هفت سال پیش) از یک کانال تلویزیونی آمریکا به نام پی بی اس پخش گردیده و سپس به صورت یک عدد سی دی به بازار عرضه شده است. اکنون این فیلم به عنوان یکی از مواد درسی دانشگاههای آمریکا و کانادا جهت تدریس تاریخ ناشنوایان مورد استفاده قرار می گیرد.
فیلم مستند تاریخ ناشنوایان آمریکا “از طریق چشمان ناشنوا” به صورت زبان اشاره آمریکایی و با صدای زبان انگلیسی تهیه شده است. این فیلم به طور شش قسمت در اینجا جهت ببینندگان ایرانی گذاشته می شود به همراهی با یک متن کامل به زبان انگلیسی جهت کسانیکه زبان اشاره آمریکایی را متوجه نمی شوند و قادر به شنیدن گفتار به زبان انگلیسی هم نیستند:
دریافت فایل قسمت اول
دریافت فایل قسمت دوم
دریافت فایل قسمت سوم
دریافت فایل قسمت چهارم
دریافت فایل قسمت پنجم
دریافت فایل قسمت پایان

دریافت فایل PDF متن کامل به زبان انگلیسی “از طریق چشمان ناشنوا”

منبع: توضیح: روزبه قهرمان، سایت بنیاد پژوهشهای ناشنوایان ایران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *