بازدید مدیر عامل موسسه خانه کتاب از دفتر فرهنگ معلولین

jaliseآقای مجید غلامی جلیسه مدیر عامل محترم موسسه خانه کتاب روز پنج شنبه به تاریخ  11 دی ماه 1393 پس از ملاقات با حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی و نیز بازدید از موزه امیرالمؤمنین(ع) در ساعت 11 صبح به دفتر فرهنگ معلولین تشریف آوردند. نخست آقای محمد نوری درباره تاریخ  شکل‌گیری این مرکز و ساختار آن توضیح داد. سپس ایشان از قسمت‌های مختلف شامل کتابخانه تخصصی معلولین، بخش پژوهش و تألیفات، بخش کتاب گویا، بخش کتاب بریل، بخش فیلم و عکس و کتاب الکترونیک بازدید کردند. ایشان آرزو نمودند روابط این دفتر و خانه کتاب گسترش یابد زیرا در زمینه فرهنگ‌سازی برای معلولین و چاپ و نشر و اطلاع رسانی برای این قشر کارهای فراوانی هست که میشود با مشارکت و همکاری انجام داد.

گزارش نشریه کتاب هفته از بازدید آقای جلیسه از دفتر فرهنگ معلولین:
کتاب هفته، شماره 467، 11 بهمن 1393، ص2
“مجید غلامی جلیسه با پیشنهاد سید عباس صالحی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیأت امنای موسسه خانه کتاب، با رأی هیأت امنا به عنوان مدیرعامل موسسه خانه‌کتاب برگزیده شد. به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای هیأت امنای موسسه خانه‌کتاب شامل سید عباس صالحی، محمدعلی مهدوی‌راد، محمدتقی سبحانی، مهدی فیروزان، علی‌اکبر اشعری، محمدرضا وصفی و علی شجاعی صائین در جلسه هفته گذشته خود به انتخاب جلیسه به ریاست خانه‌کتاب رأی مثبت دادند. مجید جلیسه تا پیش از این معاونت فرهنگی و پژوهشی خانه‌کتاب بود و پس از استعفای نجفعلی میرزایی، رئیس قبلی خانه‌کتاب، سرپرستی این موسسه را بر عهده داشت.
مدیر عامل موسسه خانه‌کتاب در نخستین روزهای تصدی‌اش در این سمت به دیدار معلولان در دفتر فرهنگ معلولان قم رفت و از نزدیک با فعالیت‌های این مرکز آشنا شد.
به گزارش دفتر فرهنگ معلولان، مجید غلامی جلیسه سپس در جلسه‌ای با محمد نوری، مدیر این مرکز درباره همکاری در زمینه گسترش کتاب بریل و کتاب گویا بحث و تبادل نظر کرد. مدیرعامل خانه‌کتاب هنگام بازدید از کتابخانه تخصصی معلولان برای ارتقای کتابخانه، یک دوره از کتاب‌های خانه‌کتاب را به این کتابخانه اهدا کرد.
دفتر فرهنگ معلولان زیر نظر حجت‌الاسلام سید جواد شهرستانی است. اصلی‌ترین وظایف این مرکز، تولید کتاب گویا، کتاب به خط بریل و کتاب الکترونیکی است.”
ketabehafte-jalise

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.