افتتاحیه کارگاه قالیبافی معلولین استان مرکزی

افتتاحیه کارگاه قالیبافی معلولین استان مرکزی

img_4498اراک – خبرگزاری مهر: کارگاه قالی بافی معلولین با حضور تعدادی از مسئولین و فعالان بخش خصوصی فرش در محل جامعه معلولین استان مرکزی افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار مهر، مسئول جامعه معلولین استان مرکزی ظهر شنبه (10/ خرداد / 93) در این مراسم گفت: این کارگاه برای اولین بار در کشور در راستای بیمه کردن معلولین و تغییر نگاه به معلولان بعنوان نیروهای انسانی توانا انجام شده است.
مصطفی چقایی اولین کارگاه قالی بافی اول بهمن ماه سال 92 با حضور 83 تن از معلولین استان برگزار شد و هم اکنون شاهد برپایی دور دوم این کارگاه در محل جامعه معلولین هستیم.
چقایی بیان کرد: دور اول کارگاه با استقبال خوبی روبرو و حتی دوستان معلول با توجه به سختی راه و مناسب سازی نشدن فضا در دوره فشرده یک ماهه آموزش دیده و گواهینامه دریافت کردند. وی افزود: در دور اول مددجویانی که بافنده بودند و از قبل قالی بافی را بلد بودند شرکت کردند و در دور جدید دوستانی که مبتدی هستند مورد آموزش قرار می گیرند.
img_3943چقایی هدف اصلی برگزاری این کارگاه را اشتغال پایدار معلولین عنوان و یادآور شد: درآمدزایی، خودکفایی، تحت پوشش قرارگرفتن بیمه، اطمینان از آینده و در یک کلام راهی برای آسایشگاهی نشدن از دیگر اهداف راه اندازی این کارگاه بود.
برخی از مسئولین حاضر در افتتاحیه: سازمان صنعت، معدن تجارت استان مرکزی (آقایان صدیقی و نادری)، معاونت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان (آقای جهانگیری)، مرکز آموزش فنی و حرفه ای امام مهدی (آقایان رسولی و جوهری و خانم واثق)، سازمان تأمین اجتماعی استان (آقایان بیدهندی و محسنی)، اداره کل بهزیستی استان ((آقایان لطیفی و دلاوری)، اداره بهزیستی شهرستان (خانم ها عبدلی و رضایی)، اتحادیه تعاونی های فرش دستباف استان (دوست و همراه دلسوز و فهیم، آقای جیریایی)، نماینده سپاه پاسداران حضرت روح الله، جناب آقای مهندس داودآبادی

img_4019منبع: خبرگزاری مهر، 10 خرداد 1393 ؛ وب سایت جامعه معلولین استان مرکزی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.