حجت‌ الاسلام علی نظامی‌پور

استاد روشندل حوزه علميه همدان

nezamiporحجت‌ الاسلام علی نظامی‌پور استاد فلسفه و کلام حوزه علميه همدان گفت: کتاب «هزار رباعي» که شامل بر بيش از هزار رباعی در زمينه‌ موضوعات اجتماعی، اخلاقی، عرفانی، فلسفی، کلام و علوم دينی و غيردينی است تا دوماه آينده به چاپ می‌رسد.
حجت‌ الاسلام علی نظامی‌پور مفسر قرآن و استاد فلسفه و کلام حوزه علميه همدان گفت: تاکنون 10 کتاب از من در اشکال مختلف شعر، اخلاق، علوم دينيه و فلسفه و عرفان منتشر شده است و سه کتاب ديگر نيز در دست انتشار است.
وی افزود: کتاب‌های «المعارف الرافعه فی شرح الزيارت جامعه» کتابی عربی است در شرح زيارت جامعه کبيره و «تعليقات بر شرح باب حادی عشر» که آن هم کتابی عربی است که اصل آن از مرحوم علامه حلی می‌باشد و شرح آن از مرحوم فاضل مقداد است که اين تعليقات برای آن شرح اضافه شده است. همچنين «تعليقات بر کتاب انوار الجلاليه» از ديگر کتاب‌های اعتقادی بنده به زبان عربی است.
اين استاد حوزه علميه همدان تصريح کرد: دو کتاب ديگر با موضوع عفت و ازدواج به نظم و نثر و مباحث فلسفی و اعتقادی به نام‌های «شرح مثنوی عفيف» و «گلزار عفت» نيز تابحال منتشر شده و در اختيار علاقه‌مندان قرار گرفته است.
نظامی‌پور در زمينه کتاب‌های شعر خود گفت: تاکنون کتاب‌های «گنج رباعي»، مشتمل بر حدود 400 رباعی در موضوعات عرفان، کلام، فلسفه و اخلاق و همچنين کتاب «فيض الحرمين فی شرح منظومه للثقلين» که شامل بر اشعار عربی در فضيلت قرآن و اهل‌بيت است، منتشر شده و کتاب «هزار رباعي» که شامل بر بيش از هزار رباعی در زمينه‌ موضوعات اجتماعی، اخلاقی، عرفانی، فلسفی، کلام و علوم دينی و غيردينی است نيز تا دوماه آينده به چاپ می‌رسد.
اين مفسر قرآن افزود: کتاب سه جلدی «سيماي ائمه» که شرحی طولانی بر زيارت جامعه است نيز از تاليفات بنده است که در آن به شرح اخلاقيات و شناخت حقيقت ائمه اطهار پرداخته شده است و همچنين کتاب «سيمای دين در آيينه عقل و نقل» که مشتمل بر بحث‌های گوناگون در مورد دين است نيز بسيار مورد توجه مخاطبان حوزوی و دانشگاهی قرار گرفته است.
وی در پايان گفت: کتاب «شرح نوين بر کلمات قصار اميرالمومنين» که شرحی موضوعی از بخش سوم نهج البلاغه است نيز از تاليفات بنده بوده و کتاب‌های «شرح بر زيارت عاشورا» و «شرح بر دعای ابوحمزه» نيز در دست چاپ است.
لازم به ذکر است حجت الاسلام علی نظامی‌پور از شاگردان آخوند ملاعلی همدانی و شيخ محمدحسين بهاری بوده و از کودکی نيز نابينا بوده و از طريق حس شنوايی تمامی اين علوم را بدست آورده و حفظ کرده است و از طريق کلام و ثبت توسط ديگران اين کتاب‌ها را تاليف کرده است. همچنين وی سالها به تفسير قرآن در حوزه علميه همدان مشغول بوده و اين جلسات بصورت ضبط شده موجود است.

منبع: تسنیم ؛ وب سایت معلولین ایران، 8/1/1393

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.