درگذشت استاد کتابداری، دکتر عباس حری

تسلیت به مناسبت
درگذشت پژوهشگر، نویسنده، استاد کتابداری، دکتر عباس حری

عباس حریمرحوم عباس حری در سال ۱۳۱۵ در مشهد چشم به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش گذارند. در ۱۳۴۹ از دانشگاه مشهد لیسانس زبان انگلیسی دریافت کرد. آنگاه به تهران آمد و پس از اخذ دانشنامه فوق لیسانس کتابداری به تدریس در این رشته پرداخت. برای ادامه تحصیلات به امریکا رفت و در ۱۳۶۰ از دانشگاه کیس وسترن دکترای کتابداری و اطلاع‏رسانی دریافت کرد. به ایران آمد و در دانشگاه تهران مشغول تدریس شد.
او در همه مسئولیت‏ها و موقعیت‏هایی که قرار گرفت با درایت و ابتکار، خدمات ارزنده‏ای برای نظام اطلاع‏رسانی داشت. پیشرفت‏هایی که در زمینه‏های کتابداری، اطلاع‏رسانی، کتابخانه‏ها، چاپ و نشر و دائرة المعارف نگاری هم‏اکنون مشاهده می‏شود مرهون زحمات او و نسل همدوره آن مرحوم است.
دفتر فرهنگ معلولین در اجرای نظام اطلاع‏رسانی جامع و کارآمد برای معلولین، نیز برای تولید و تألیف دانشنامه‏های کاربردی برای ناشنوایان، نابینایان، آسیب‏دیدگان حرکتی همواره به نظریات و آراء این مرحوم از دست رفته توجه داشت و از آنها استفاده می‏نموده‏ایم.
او دانشمندی سخت‏کوش، بی‏ادعا، پرکار، مبتکر، دلسوز برای فرهنگ این مرز و بوم و دارای اخلاق نیکو بود. امید است اجر و پاداش تلاش‏های خود را در جنات نعیم دریافت نماید. دفتر فرهنگ معلولین به سهم خود برای علو درجات او در عالم عقبی دعا می‏نماید.

دفتر فرهنگ معلولین
۸/۲/۱۳۹۲

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *